Zoubkyyyyyy aneb neviditelná rovnátka

24.03.2023

Možná někdo bude namítat, že toto téma nepatří úplně do módy, ale úsměv je přeci ten nejkrásnější módní doplněk. 

Ne tedy zrovna ten můj :-) alespoň zatím! 

Samozřejmě to není nijak strašné, odjakživa jsem měla zdravé zuby a hezky bílé, za což jsem moc ráda, ale na druhou stranu, jsem si je vždy přála mít rovné.  Moje zubařka mi taky řekla, že křivé zuby jsou hlavně zdravotní problém. 

Po dlouhém váhání jsem zabloudila na vyhlášenou kliniku do Světa rovnátek www.svetrovnatek.cz

Na nezávazné konzultaci mi ukázali tu hrůzu co mám v puse teď :-)))) a jak to bude vypadat potom. 

Když mi řekli, že to bude stát skoro 100 000 Kč, tak se mi trošku protočily oči, to vám povím. Ještě před svatbou, se taková pálka úplně nehodila, ale zdraví máme jenom jedno! 

Zaplatila jsem, podepsala smlouvu a pak 4 měsíce čekala, než mi léčebný plán vytvořili... Už jsem byla značně nervní, jelikož mi slíbili, že to nebude trvat déle jak 3 měsíce....

A to mě pak ještě čekalo trhání osmičky, aby se měly zoubky kam posouvat! 

A týden po, už mi nasadili rovnátka.... 

Musím říct, že jsem se bála, že to bude bolet. Četla jsem různé reakce.... Ale u mě v pohodě. Nalepili mi takové průsvitné terčíky na zuby, které pak jemně zbrousili, to docela trvalo, ale bolestivé to nebylo. Potom mi ukázali jak nasadit dlahy a jak je sundat. To teda byla trochu operace, jelikož mám dost malou pusu, ale dalo se to. 

Nevěděla jsem však, co přijde potom! 

GUMIČKY!!!! Na ty mě nikdo předem neupozornil ! 

Ani na úvodní konzultaci mi nikdo nesdělil, že je budu muset nosit !!! To mě hodně otrávilo...Ale co už, když sedíte na křesle, v hubě dlahy, terče nalepený...No prostě to zkousnete. 

A proč mi ty gumičky tak vadí?! Tak prvně, nebyla mi je schopna nasadit ani sestřička, řekla mi, že si s tím musím nějak poradit... A za druhé, ty gumičky se nasazují na horní zuby a zároveň spodní, takže vám to vlastně táhne zuby k sobě. Super! 

Pokud váš partner nezavře doma pusu, dejte mu gumičky a máte pokoj .-)....

Při prvním pokusu o nasazení jsem si mále vystřelila oko a po 10 to vzdala.... Volala na kliniku a tam mi řekli, že to mám nasazovat pomocí háčku, který jsem dostala..... Ejhle...v tom bude ten problém, žádný mi nedali a ani mi neřekli, že se to skrz nějaký háček dá nasadit.....

Za týden tam valím znova pro háček :-)...Jupíííí! 

Nebojte, pošlu pak hezkou fotku s gumičkami v puse, pokud ji tedy vůbec budu moct otevřít. A jaký je můj první týden s rovnátky? 

Po nasazení mě nic nebolelo, jen prostě cítíte tlak. Navíc se mi tvoří poměrně hodně slin, takže jsem měla problém si zvyknout, že mám cizí element v puse a sliním jak bernardýn. A při mluvení samozřejmě trošku prskám, tak je potřeba si udržovat bezpečnou vzdálenost. 

Navíc jsem se sliny snažila jakoby odsávat a tak jsem si trochu šlapala na jazyk. 

Myslím si, že to byl jen počáteční jev, jelikož se to po 4 dnech srovnalo do normálu. 

Nepříjemné bylo, že se mi z toho neustálého sundávání a nasazování (jak mi to ještě moc dobře nešlo) udělaly koutky, nemohla jsem pak pořádně otevřít pusu a jedla jen měkká jídla. Díky nalepeným terčíkům se mi odřela dáseň do krve a udělal se mi i aft :-) 

A když mám dlahy delší dobu, třeba 5 hodin, tak mě dost bolela hlava z toho tlaku na zuby. 

Jsem však holka šikovná a mám doma pořádnou dávku chlorelly a ječmene, tak jsem si odřenou hubu natírala zelenou pastou. Přítel si ze mě dělal legraci, že vypadám jako Joker :-). 

Opravdu! Moc mi to slušelo.... Skoro se až divím, že mě znovu nepožádal o ruku! 

Každopádně, mi to fakt pomohlo. Aft se zahojil okamžitě a do dvou dní celá pusa i koutky! 

Vím, že to zatím moc pozitivně nezní, ale jsem ráda, že jsem do toho šla a šla bych znovu! Na neustálé čištění se dá zvyknout, prostě jím 3x denně a větší porci .-). 

Naučí vás i to i přemýšlet dopředu a jídlo si trochu líp plánovat, což je vlastně taky pozitivní. 

Navíc rovnátka opravdu nejsou vidět! Takže co se estetiky týče, jsem v pohodě a vím, že dělám něco pro své zdraví. 

Věřím, že za rok a půl budu mít zoubky krásně rovné a zdravé a za to mi to určitě stojí.