Jak se obléknout na pohřeb?

09.01.2022

Tento článek nepatří mezi ty nejveselejší, ale často se s touto otázkou setkávám....Tak jsem se rozhodla jej na toto téma napsat. 

Pravděpodobně víte, že nejvhodnější barvou je černá! Pokud však doma nic černého nemáte a nemáte tuto barvu rádi, můžete ji nahradit i tmavě šedou (antracitovou), případně tmavě modrou

Vyvarovat by jste se měli výstřednostem...Minisukním, šortkám, výrazným šperkům a velkým kabelkám ( ať nepůsobíte, že jste si odběhli z pracovního jednání...) raději si vezměte psaníčko, nebo jakoukoli nenápadnou menší kabelku. 

Co se bot týče, nejsou vhodné tenisky, žabky, letní pantofle. V zimě pak kozačky nad kolena.

Raději zvolte klasické lodičky, polobotky, kotníkové kozačky, baleríny, mokasíny. Pánové by si měli vzít společenskou obuv ( polobotky, mokasíny) případně chelsea boty. 

A co by jste si tedy měli vzít na sebe? 

Ženám doporučuji klasiku v podobě malých černých šatů, kalhoty nebo pouzdrové sukně a halenka. Každopádně mějte na paměti, že by bylo dobré mít zakrytá ramena a kolena, rovněž se vyhněte hlubokému výstřihu.

Pánové to v tomto směru mají o trochu těžší, měli by mít tmavý oblek, košile může být bílá a samozřejmostí je černá kravata

Pokud nemáte oblek, tak oblekové sako a tmavé kalhoty, nikoli džíny. Případně černá košile a vesta. 


Mějte na paměti, že pohřeb je poslední rozloučení se zesnulým a je potřeba k tomu také tak přistupovat a svým oděvem prokázat úctu pozůstalým.