Tipy od nás pro Vás.......Mauricius

29.05.2023

Na to, že jsem cestovali přes 20 hodin, jsme celkem fresh :-). Letěli jsme v 15:45 z Prahy  6 hodin do Dubaje, kde jsme přes 3 hodiny čekali a přestoupili na let na Mauricius, který trval dalších 6 hodin ufff. Bylo to náročné, ale moc jsme se těšili. 

Naše první exotická dovolená :-). 

Tato fotografie byla opravdu autentická :-). Nadšení z nádherné pláže a ubytování nešlo skrýt!!! 

Do hotelu LONG BEACH jsme dorazili někdy kolem 10, řidič nás vyzvedl na letišti a na místě nás s poklonou uvítalo asi 5 zaměstnanců hotelu, u některých jsme měli pocit, že jsou snad najatí jen k uklánění :-). Všichni byli hrozně milí! 

Přivítali nás místním rumem s vanilkou a pak jsme už na nic nečekali a frčeli k moři :-). 

Dny tu ubíhají neskutečně rychle, dost nás překvapilo, že už v 6 hodin byla tma jak v pytli :-). Přehodnotili jsme tedy vyspávání a vstávali v 7 ráno, abychom stihli objevit všechny krásy ostrova. A že jich bylo.....

Za deset dní jsme na pláži proleželi tak možná 4...Byli jsme na kajaku, šnorchlovat. Pokud se rádi potápíte a sledujete podmořský svět, tak Mauricius je ideální! Voda je čirá a jsou tu nádherné útesy a spousta barevných ryb a jiných živočichů. 

Potřebovali jsme tedy boty do vody, jelikož když jdete do vody, občas narazíte i na ježka někde pod kamenem. 

Také jsme plavali s delfíny na volném moři!!! Řeknu vám, to je fakt magický zážitek. 

Vidět ty nádherné tvory jen pár metrů od Vás, jednoho jsem se skoro dotkla, ale skrze velké množství člunů kolem byli docela plaší. Líbilo se mi, že se však všichni chovali velmi ohleduplně a opatrně. Nijak jsme je nerušili, jen je pozorovali pod mořem a proplouvali kolem nich. 

Fotografie bohužel nemáme, vše probíhá velmi rychle, vidíte delfíny, skočíte do vody a plavete, není čas na nějaké blbnutí s telefonem :-). Ale budeme si to pamatovat do konce života. 

Hodím vám sem odkaz na společnost se kterou jsme tam jeli. https://dolswim.eshops.mu/ 

Také jsme byli v jedné z největších a nejstarších botanických zahrad na jižní polokouli. Viděli snad 10 druhů palem, kešu strom, lekníny, tak velké, že by na nich člověk mohl spát :-)... Viděli jsme odkud pochází cukrová třtina a jak se zpracovává. rum už jsme ochutnat nestihli :-). 

Snad příště!!! 

Také jsme si udělali výlet do Port Luise, hlavního města. Což byla docela dobrodružná výprava. Chtěli jsme totiž nejdříve pokořit druhou nejvyšší horu tady....velmi optimistické :-). 

Po asi 15 minutách cesty nahoru, kdy jsme procházeli džunglí jsme to vzdali! 

Já byla zpocená jako to prase, vysoká tráva mě bodala do nohou a místní bodavý hmyz mě taky trochu děsil. 

Tak jsme si aspoň prošli část města, upřímně není moc o co stát. To nám říkala i delegátka. Na jedné straně vidíte neskutečnou bídu a špínu a na druhé luxusní domy a obchody s předraženou módou. 
Co si určitě nenechejte ujít je návštěva parku Casela. Odkaz vám šupnu dolů :-). 

Někdo říká že je to obyčejné safari....No podle nás teda ne! Kde uvidíte Karetu velkou a dokonce tak z blízka, že si ji můžete pohladit? Tady se vám to rozhodně povede a krom toho, ještě tu máte i možnost se projít ve volné přírodě s dospělými lvi!!!! 

Samozřejmě jsme si to nenechali ujít! 

Pokud budete mít o takovou zkušenost zájem, tak je potřeba si předem udělat rezervaci! 

Projdete si park, projedete se mezi zvířaty a můžete nakrmit i žirafy. Krmení však probíhá pouze 2x za den, tak si dopředu zjistěte harmonogram. Park má otevřeno od 9 do 5 a je tu vyžití pro celou rodinu! Ceny nejsou nijak hrozné a ani samotná procházka nebyla drahá. Platili jsme asi 5000 Kč za oba. A plus tedy 700 za fotografie, které nám do týdne poslali. 

Fotografovat a točit můžete v celém areálu, ale na procházce se lvi ne, není to totiž bezpečné! 

Zvířata jsou to divoká a musíte se držet přesných instrukcí jejich chovatelů. Procházka trvá asi 50 minut. Určitě na ni doporučujeme dlouhé kalhoty!! Všude je vysoká tráva a velmi mnoho komárů! A také outdoorové pevné boty, jdete blátem i vodou. Musíte si sundat i sluneční brýle, jelikož by mohlo být nebezpečné, kdyby se v jejich odraze lev viděl, nemají to prý rádi! A ty velké čičiny nechcete rozčílit!

Šli s námi 3 zkušení chovatelé. Bylo vidět, že mají zvířata rádi a chovají se k nim s respektem. Žijí zde i bílé lvice. Tu která s námi byla na procházce zachránili před pytláky! Nežijí tady sice ve volné přírodě, ale aspoň jsou v bezpečí a bylo vidět, že se mají dobře. Na zvířata nepoužívají žádné tlumící prostředky, lev jde na procházku jen pokud chce, nenutí ho! 

Jsou naučeni tak, že pokud mají zájem o procházku, tak přijdou k otevřeným vratům a chovatel je pak vezme ven. Chodí takto několikrát za den. 

Mohli jsme si je i pohladit a vyfotili nás s nimi, lev pak vždy dostal za odměnu kus masa :-). Měla jsem velký respekt z tak velkého tvora, ale opět to byl nezapomenutelný zážitek. 

https://caselaparks.com/predator-kingdom/

Jelikož to byla líbánková dovolená, tak nám hotel připravil krásné překvapení...

Dárky v podobě šátku na plavky, který jsem pak nosila na palici, abych neměla úžech. 

Bavlněné triko pro manžela, 50% slevu na párovou masáž v místním welness, která teda byla naprosto famózní!! A večeři na pláži....

Menu bylo vynikající, v hotelu mají skvělé kuchaře. Dostali jsme 3 chody, nacpali jsme se k prasknutí :-) 

Bylo vidět, že je to vyloženě líbánkový hotel :-) párů jako my tam bylo opravdu hodně, skoro každý večer tam byl takto slavnostně nazdobený stůl pro jiné novomanžele. 

A už se pomalu blížíme ke konci přátelé :-). Po těch 10 dnech strávených na tomto ostrově můžeme říci jen to, že jsme si to neuvěřitelně užili. Byli jsme opravdu v ráji a doufáme, že si to jednou budeme moci zopakovat...Protože co si budem....Tohle nebyla dovolená na kterou létáme rok co rok :-). 

A teď k těm doporučením od nás :-).........

Byli jsme na Mauriciu v Květnu, kdy tam v podstatě končí léto, takže nám 3 dny pršelo, tak, že se opravdu nedalo koupat. Doporučujeme tedy letět třeba v dubnu, kdy není takové horko, že by se nedalo jezdit na výlety, ale zároveň je super počasí na koupání. 

Byli jsme na Long beach a s cestovní kanceláří Deluxea. https://www.deluxea.cz/en/mauricius/hotel-long-beach/ kterou můžeme jen doporučit! Zařídili nám úplně vše, připravili formuláře, poslali nám tipy na výlety a přes spolupracující agenturu jsme řešili i všechny výlety a rovněž velká spokojenost a naprosto bez starostí. 

Long beach byl krásný hotel, kousek od nás byl ještě https://www.deluxea.cz/mauricius/hotel-constance-belle-mare-plage-resort/ který byl o dost dražší a velmi krásný, měl bungalovy s výhledem na bazén a moře a z pokoje jste šli hned do bazénu nebo na pláž. My jsme však rádi, že jsme byli zrovna na long beach, jelikož tady byla pláž rozlehlejší, bylo zde hodně aktivit a nepotřebovali jsme úplně nutně boty do vody. 

Jelikož jsme chtěli cestovat, vybrali jsme si polopenzi a dobře udělali. Jídlo v restauracích mimo hotel stálo o polovinu méně ( srovnatelně jako u nás v Česku) a navíc jsme tak nebyli vázáni na hotelovou stravu. 

Pokud budete cestovat s dětmi, nemusíte se bát, jídlo je tu velmi pestré a velmi dobře se tu nají rozmazlené děti, vegani, vegetariáni...Prostě každý si tu něco najde :-)

O zábavu přes den je postaráno taky, jsou tu různé taneční lekce, cvičení, šnorchlování, týmové soutěže... Ani jsme všechno nestihli. 

Určitě bych sem jela znovu, ale tak na 14 dní, abychom toho stihli více! Můžete si tu vyzkoušet výrobu vlastního rumu, vykoupat se u vodopádů, podívat se do rezervace na růžové holuby.....

Na Mauriciu se rozhodně nudit nebudete! 

Cestování po ostrově je nejlepší taxíky! Ceny jsou o dost nižší než u nás. Měli jsme řidiče na 8 hodin a stál nás 2000 Kč na ten celý den! 

Připravte si hodně drobných v eurech, každý tu chce tringelt a hlavně je to slušnost :-). 

A jak nás to tedy celé vyšlo? 

Letenky pro dva 33 000 Kč je to dlouhá cesta a vyplatí se připlatit si sedadla u nouzových východů, kde před sebou nemáte sedadla, my to neudělali a cesta byla náročná!

Ubytování s polopenzí a poplatky 77 000 Kč 

a výlety, suvenýry, oblečení, obědy a nápoje, které v ceně nebyly nás stály 40 000 Kč 

A nelitujeme! Opravdu to stálo za to! :-)