Základy šatníku

21.01.2022

100x probírané téma. Funkční šatník. Efektivní šatník. Kapsulový šatník... 

Ono je to velmi těžké, určit jaký kousek by neměl ve Vašem šatníku chybět... A hned vysvětlím proč :-)!

Každá žena je jiná, má jiné zájmy, vkus, typ postavy.... Navíc se věkem a zkušenostmi vše mění, to co jsem nosila ve 20ti bych si na sebe dnes už třeba nevzala. 

Je jiné vytvářet funkční šatník ženě, která má 2 malé děti a je neustále v poklusu a ženě, která je bezdětná. 

Maminky žijí tak trošku "dvojí život". Na jedné straně jsou pečující, tráví den v teniskách a pohodlných džínech a na straně druhé, chtějí pak v práci vypnout, hezky se upravit a cítit se žensky. 

Pak tu máme třeba maminky podnikatelky. Ženy, které jsou svobodné a cestují po světě.... Každá z nás má zkrátka úplně jiné potřeby!

Kapsulový šatník je potřeba opravdu řešit individuálně a podle Vaší osobnosti :-) aby jste se v oblečení cítila jako ryba ve vodě! 

Je to stejné jako s účesem, ne každé ženě bude sedět ikonický účes Jennifer Aniston :-). 

Ikonický účes
Ikonický účes

Existuje několik různých stylů a pro každý je základ šatníku jiný! 

Nejdříve je tedy potřeba určit svůj styl! Projít si fotografie různých stylů, inspirovat se například na pinterestu. U mě na profilu najdete jednotlivé styly rozčleněné i dle základních typů postav

Udělejte si otisky obrazovky a pak si to projděte. Hned uvidíte, co se Vám líbí nejvíce! Neřešte v danou chvíli to, zda se daný outfit hodí pro Váš typ postavy

Velmi také pomůže zjištění, jaký typ osobnosti vlastně jste! Existuje na to úžasná metoda OCTO CODES, kterou vytvořila módní návrhářka Táňa Havlíčková. 


A pokud toužíte, po svém vlastním šatníku na míru už teď......

Víte na koho se obrátit :-)


A na závěr, pro Vás mám ještě malý dáreček:  tipy na kousky, které sluší všem tvarům a velikostem.